Savunma Sanayii’nde Belarus zirvesi

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Belarus Cumhuriyeti Savunma Sanayii Bakanlığı arasında video konferans görüşmesi gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Belarus Savunma Sanayii Bakanı Dmitry Pantus ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi. Video konferans görüşmesine, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Faruk YİĞİT ve Serdar DEMİREL ile diğer yetkililer de katılım sağladı.

STM Banner

Savunma sanayiindeki iş birliklerini her geçen gün arttıran Türkiye Cumhuriyeti ve Belarus Cumhuriyeti, 16.04.2019 tarihinde savunma sanayii iş birliğine yönelik Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalamıştı. Türkiye ile Belarus arasındaki savunma sanayii iş birliğine; Roketsan tarafından geliştirilen ve Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan BORA Balistik Füze Sistemi’nin, füze taşıyıcı ve fırlatıcı araç olarak VOLAT marka bir araç kullanması örnek olarak gösterilebilir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bakın bunlar da mırın kırın etmeden isteyeceğimiz birşey olursa satacaklar. İlişki kurulması elbet çok
    önemli. İşimize gelirse neden olmasın ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu