SEDEC ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçı Birliği (SSI) Desteği ile organize edilen SEDEC, ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İlk kez 3-5 Temmuz 2018 tarihinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen SEDEC Savunma ve Güvenlik Fuarı, bu yıl ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. İkinci kez 2-4 Haziran 2020 tarihinde Ankara Congressium’da icra edilecek SEDEC 2020; anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında birçok yerli ve yabancı firmayı bir araya getirecek.

STM Banner

46 Ülkeden profesyoneller davet edildi

SEDEC Türkiye CEO’su Hilal Ünal Türkan, Asya Bölgesi’ndeki ülkeler ağırlıklı olmak üzere Orta Doğu ve Afrika’dan 46 ülkenin temsilcilerini SEDEC’te ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi. SEDEC’in ihracat amaçlı stratejik öneme sahip bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Hilal Ünal Türkan, “Türkiye’de geliştirilmiş olan sistem ve ekipmanların dost ve müttefik ülkelere ihracatı ile ilgili olarak çalışmalarımızı Asya Bölgesi’nde yoğunlaştırdık. Türkiye’de gerçekleştirilecek olan SEDEC TÜRKİYE etabına doğru kişileri ve katılımcıları getirebilmek için ‘SEDEC ASIA Ekibi’ni kurduk” dedi.

Güneydoğu Asya Ülkeleri’nde savunma bütçeleri artıyor

Hilal Ünal Türkan, “Asya Bölgesi’ndeki güvenlik ve savunma sektörünün önde gelen oyuncuları ile bağlantıları güçlendiren ekip, bölgenin genel yapısı ve önemli konular hakkında çalışmalar yaparken, SEDEC’e katılan firmalar da ihracat hedeflerini gerçekleştirebilecekleri iş birliği fırsatlarını yakalamış olacaklar” şeklinde konuştu.

Türkan, özellikle Güneydoğu Asya Ülkeleri olan Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Vietnam’da yoğunlaştırdıkları çalışmalarda, bölgedeki savunma sanayi harcamalarındaki artış oranının dikkat çekici bir şekilde yükseldiğini fark ettiklerini ifade ediyor.

Dünya devleri Türkiye’de…

02-04 Haziran 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek SEDEC Türkiye 2020’ye savunma ve güvenlik alanında dünyanın dev oyuncuları Boeing, Airbus, Antonov, Tawazun Holding, Rolls Royce, BAE Sysytems, KAI ve Rus devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport’un resmi olarak davet edildiğini belirten Türkan, “European Border and Coast Guard Agency Frontex – Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı ve European Organisation for Security(EOS) – Avrupa Güvenlik Örgütü’nün temsilcileri de bu alandaki teknolojik yeniliklerin sergilendiği SEDEC etkinliğinin resmi davetliler arasında” diye konuştu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu