SİHA’lar KGK-SİHA-82 ile 55 kilometreden vuracak

Roketsan-ATMACA-Banner

TÜBİTAK-SAGE tarafından geliştirilen KGK-82-SİHA Mühimmatı sayesinde Silahlı İnsansız Hava Araçları, 55 kilometre menzilden hassas vuruş gerçekleştirebilecek.

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), sosyal medya tarafından yaptığı paylaşımda KGK-82-SİHA mühimmatı hakkında bilgiler verdi. Enstitü, “SİHA’ların Akıllı Yeni Silahı KGK-SİHA-82; yüksek tahrip gücü, yüksek menzil, hassas vuruşu, yol noktası takip kabiliyeti. Milli platformlara milli mühimmat! Devamı gelecek, takipte kalın!” ifadelerini kullanıldı.

STM Banner

KGK-SİHA-82

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Kanatlı Güdüm Kiti’nin, SİHA platformaları için geliştirilmiş olan versiyonu KGK-SİHA-82; her türlü hava koşulunda, gece/gündüz durumlarında aktif şekilde kullanılabilmektedir. KGK-SİHA-82 sahip olduğu 500lb harp başlığı, yüksek tahrip gücü, açılır kanatları sayesinde yüksek menzili, yol noktası takip kabiliyeti ve tümleşik ANS/KKS (INS/GPS) ile sunmuş olduğu hassas vuruş kabiliyeti SİHA’ların artık uzun menzilden nokta atışı ile hedefleri imha edebilmesini sağlayacaktır.

KGK-SİHA-82, TUSAŞ üretimi AKSUNGUR SİHA ile yapılan ilk test atışında 30 km menzilden 2.5 m vuruş hassasiyeti sağlamıştır. AKINCI ve AKSUNGUR platformlarından atılan KGK-SİHA-82’nin menzil hedefi ise 55km olduğu bilinmektedir.

ÖNERİLEN İÇERİK: TUSAŞ AKSUNGUR SİHA’dan KGK-SİHA-82 atışı

ÖNERİLEN İÇERİK: HİSAR-A+ Eğitimleri Tamamlandı


  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu