Suriye’de Rus İHA’sı düşürüldü

Roketsan-ATMACA-Banner

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan Cisr eş Şuğur şehri yakınlarındaki Tel Avar bölgesinde, Rusya Federasyonu’na ait Orlan-10 tipi insansız hava aracı (İHA) düşürüldü.

Suriye’nin İdlib şehrinin kuzeyinde bulunan Cisr eş Şuğur şehri yakınlarındaki Tel Avar bölgesinde, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri’ne ait Orlan-10 tipi İnsansız Hava Aracı (İHA) düşürüldü. Edinilen bilgiye göre; “3039” kuyruk numaralı insansız hava aracı, bölgede aktif faaliyette bulunan muhalif unsurlar tarafından düşürüldü.

STM Banner

Rusya ve Esad Rejimi, son günlerde sık sık İdlib bölgesindeki muhalif unsurlara yönelik bombardıman gerçekleştiriyor. Rus uçakları ve Esad Rejimi’ne ait topçu bataryaları tarafından gerçekleştirilen bombardımanlarda, birçok sivilin ve çocuğun hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

Orlan-10 İnsansız Hava Aracı

Orlan-10 İnsansız Hava Aracı, Special Technology Center şirketi tarafından geliştirilmiştir ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Kanat açıklığı 3.1 metre olan ve 2 metre uzunluğa sahip olan Orlan-10’un azami kalkış ağırlığı ise 16.5 kilogramdır. İHA’nın, 16 saate kadar havada kalabildiği iddia edilmektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu