Thales’ten Bangladeş’e Ground Master 400 satışı

Roketsan-ATMACA-Banner

Fransız savunma devi Thales, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’ne iki adet Ground Master 400 tipi 3 Boyutlu Uzun Menzilli Hava Savunma Radarı sattı.

Edinilen bilgiye göre; Fransa merkezli savunma sanayii şirketi Thales ile Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, Ground Master 400 tipi 3 Boyutlu Uzun Menzilli Hava Savunma Radarı satışıyla ilgili olarak kısa süre önce bir sözleşme imzaladı. İmzalanan anlaşma kapsamında Thales, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’ne iki adet Ground Master 400 Hava Savunma Radarı teslim edecek. Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, söz konusu radarlar ile gerçek zamanlı hava resminin oluşturulmasını sağlayacak.

STM Banner

Thales tarafından geliştirilen Ground Master 400 3 Boyutlu Uzun Menzilli Hava Savunma Radarı, azami 470 kilometre hedef tespit menziline ve 100.000ft irtifa sınırına sahip. S-Band frekansında yayın yapan radar, elektronik harp sistemlerine karşı da dayanıklı yapıdadır. Alçak, orta ve yüksek irtifadaki hava soluyan hedeflerin tespiti için geliştirilen radar, taktik balistik füze sistemlerinin tespitini ve takibini gerçekleştirebiliyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Emin olun tansiyonum çıkıyor böyle haberleri okuyunca. Böyle bir ülke böyle bir radarı ne yapacak?Bunca fakr-u zaruret içindeyken sıra bu radara mı gelmişti ? Yoksa bizim de olsun, itibardan tasarruf olmaz hesabı mı ? Yazık !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu