TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. DEMİR oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)’nın Yönetim Kurulu Başkanı, TSKGV Mütevelli Heyeti kararı ile Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR oldu.

Konuyla ilgili olarak TSKGV tarafından yapılan açıklamada, “TSK Güçlendirme Vakfı Mütevelli Heyeti kararı ile Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr. İsmail DEMİR atanmıştır. Vakfımızın ilk Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın DEMİR’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini ise halihazırda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN yürütüyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, halihazırda mütevelli heyeti üyesi görevini yürütmekteler.

TSKGV’nin Amacı

T129 ATAK, TSKGV

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın amacı, 3388 sayılı Kanun ile; “Milli harp sanayiinin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere Türk Milleti’nin maddi ve manevi desteğini sağlamak” olarak belirlenmiştir.

Vakıf, elde ettiği gelirler ile her yıl doğrudan Türk savunma sanayiine fon aktarımı yapmaktadır.

Önerilen İçerik: Söyleşi: TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık PİYADE


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu