Türk F-16’ları Adalar Denizi semalarında

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait F-16 Fighting Falcon Blok 50+ tipi savaş uçakları, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait unsurlar ile Adalar Denizi’nde müşterek eğitim icra etti.

Konuyla ilgili olarak T.C. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait birlik ve gemilerin harekâta hazırlık seviyelerini artırmak, idame ettirmek ve kuvvetler arası müşterek harekât kabiliyetini geliştirmek maksadıyla F-16 uçaklarımızın da katılımıyla Ege Denizi’nde eğitimler icra edildi.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre, Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait TUZLA Sınıfı Karakol Botu da eğitim faaliyetlerine katılım sağladı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bu konuda kesin kararımı vermiş değilim henüz. Verince basında okursunuz. Adalar Denizi lafı o eski
    üç harfli isme göre elbet daha iyi ama, biraz nötr buluyorum. Kime ait olduğu, olması gerektiği yeterince belli olmuyor. Dünyanın başka yerlerinde de adalar var, ve haliyle etrafları da deniz olunca , ne oluyor, değil mi efendim ? Benim önerim “Gökdeniz” . Bizim zaten Akdeniz’imiz var. Azerilerin de Hazar’da mesela
    “Şahdeniz”leri var. Kesin verilmiş bir kararım yoksa da henüz, necip halkımı buna alıştırmak istedim sadece. Bakalım beğenilecek mi? Buyrun, tekrar edelim : ” Gök-de-niz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu