Türk F-16’ları Irak’ta PKK konvoyunu vurdu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı tarafından düzenlenen müşterek operasyon ile Irak’ta PKK terör örgütüne ait konvoy vuruldu.

Edinilen bilgiye göre Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı tarafından düzenlenen müşterek operasyon ile Irak’ın kuzeyinde bulunan Dohuk bölgesindeki PKK’ya ait konvoy, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait F-16 Fighting Falcon tipi savaş uçaklarıyla vuruldu. Söz konusu hava harekatında, PKK terör örgütü mensubu sözde üst düzey yöneticilerin etkisiz hale getirildiği biliniyor.

STM Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından son dönemlerde gerçekleştirilen müşterek operasyonlar ile Irak’ın kuzeyinde birçok terörist etkisiz hale getirildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Hiçbir simülasyon,hiçbir manevra kurşun atarken kurşun yiyebilme riskinin olduğu gerçek cepheyi bire bir karşılayamaz. Bize acılar yaşatabilirler ama askerim de müthiş bir savaş tecrübesi kazandı.
    Bunların hiçbir şansları da yok, güvendikleri ağababaları bunları defaten yarıyolda bırakmadı mı ?
    İstiklal sevdasına düşenler bunun gökten zembille inmeyeceğini ne zaman öğrenecekler ?
    Bir göz, görmek istemeyen göz kadar kör olabilir mi? Olmayacak duaya amin denir mi? Biz de buralara bin sene önce kanla geldik,gitmemiz de ancak öyle olur. Hodri meydan sizlere ! Bakıp göreceğiz el mi yaman,bey mi yaman !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu