TUSAŞ STARTUP Firmaları İle Birlikte İş Modelleri Oluşturacak

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya geldi. TUSAŞ, Startup firmalarının çevik yapısı ve çözüm yollarındaki etkinliği çerçevesinde iş modelleri oluşturacak.

Bilişim ve teknoloji alanlarında yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya gelen TUSAŞ, dünyaya örnek olacak çalışmalar yapmayı hedefliyor. Bu kapsamda TUSAŞ, bünyesinde gerçekleştirilen projeler ve ihtiyaç duyduğu alanlarda firmalarla ortak çalışmalar yürütecek. Hali hazırda yazılımdan üretime yardımcı sanayinin gelişimini önceleyen çalışmalara her alanda katkı sunan TUSAŞ, geliştireceği sistemde startup firmalarının etkin rol alması için çalışmalarına hız verecek. Böylece startup firmalarını havacılık ekosistemine dahil ederek firmaların potansiyel gelişimlerine ve nitelikli iş gücüne doğrudan katkı sunacak.

STM Banner

Startup firmalarını Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda ziyaret ederek potansiyel işbirlikleri kapsamında TUSAŞ’a davet eden TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şunları söyledi:

“Startup firmalarımız ile yeni iş modelleri geliştirerek, TUSAŞ açısından yeni bir sürece gireceğiz. Birlikte, dünyaya örnek bir çalışma göstermek için modeller geliştireceğiz. Bu tip genç, dinamik ve çevik firmalarımızın, havacılık eko sistemine dâhil edilmesi çok önemli bir yer taşıyor. Bu birlikteliğin oluşması için elimizden gelen çalışmaları yaparak, ülkemizin teknolojik ekosistemine de güçlü bir katkı sağlamayı istiyoruz.”

ÖNERİLEN İÇERİK: Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) 2021 Terfi, Emeklilik ve Uzatma Kararları

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu