Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne BTR-4E teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Ukroboronprom’a bağlı Kharkov mühendislik Bürosu, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne BTR-4E Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçların (TTZA) yeni bir teslimatını gerçekleştirdi.

BTR-4E Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçları ile ilgili olarak 2019 yılı sonunda Ukrayna Devleti ile bir Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalayan Kharkov mühendislik Bürosu, sözleşme kapsamında Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne dört adet BTR-4E TTZA daha teslim etti. Böylelikle Kharkov mühendislik Bürosu, Ukrayna Devleti ile imzalamış olduğu sözleşmenin gerekliliklerin 80’ini tamamlayarak şu ana kadar modernize edilecek 45 zırhlı aracın 37’sini Ukrayna ordusuna teslim etti.

STM Banner

Yapılan modernizasyon kapsamında BTR-4E tipi Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlara, makinalı tüfek ve birtakım ek sistemlerin entegrasyonu gerçekleştirildi. Projenin, bu yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Ukrayna’da tasarlanmış bir Amfibi 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç olan BTR-4E, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından Donbas bölgesindeki Rus birlikleri ile gerçekleştirilen muharebelerde aktif olarak kullanılıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Bahtsız bir ülke. Elbet bazı dallarda teknolojisi yok değil ama komşusu bunları ham eder. Döner gibi dilim dilim kesiyorlar. Avrupanın kendisi himmete muhtaç bir dede. Nato’ya filan alınması imkansız. Ne kadar silahlanabilecekler ve neye yarayacak ? Sineye çekip uyuşmak ve de beklemekten başka
    ne yapabilecekler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu