Umman’a ihraç edilen iki “HERCULES” daha denize indirildi

Roketsan-ATMACA-Banner

Antalya’da faaliyet gösteren ARES Tersanesi, Umman Sahil Güvenlik birimi için ürettiği iki adet ARES 85 HERCULES Süratli Devriye Botu’nu daha denize indirdi.

2018 yılı içerisinde Umman Kraliyet Polis Sahil Güvenlik (ROPCG) Teşkilatı ile 14 adet ARES 85 HERCULES tipi Süratli Devriye Botu ihracatına yönelik bir anlaşma imzalayan ARES Tersanesi, ilk botu, 2020 yılı başında teslim etmişti. Koronavirüs pandemisine rağmen, gerekli tedbirleri almak suretiyle inşa faaliyetlerine süratle devam eden ARES Tersanesi, Umman’a teslim edilecek ikinci ve üçüncü ARES 85 botlarını deniz indirdi.

STM Banner

ARES 85 HERCULES

ARES Tersanesi tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ARES 85, çok rollü bir devriye gemisidir. Gemi; 25.95 metre uzunluğa, 5.85 metre genişliğe, 70 ton deplasmana ve 45+ Knots azami hıza sahiptir. Burun kısmında 12.7 milimetre çapında bir uzaktan komutalı silah sistemi bulunan HERCULES; açık deniz devriyesi, silahlı eskort, arama-kurtarma, kaçakçılıkla mücadele operasyonları, terörle mücadele, gözetim gibi bilumum farklı görevleri gerçekleştirebilmektedir.

ARES Tersanesi, ARES 85 HERCULES Botları için kullanıcı ülkeye 7 yıl gövde garantisi vermektedir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu