ABD Ordusu için geliştirilen MPF Tankı görüntülendi

Roketsan-ATMACA-Banner

BAE Systems tarafından ABD Ordusu için geliştirilen hafif tank prototipinin yeni görüntüleri, kısa bir süre önce sosyal medyada ortaya çıktı.

ABD Ordusu için geliştirilen hafif tank prototiplerinden biri, şirketin Michigan’daki tesisinde görüldü. Ordunun gelecekteki Mobil Korumalı Ateş Gücü (MPF) Projesinin bir parçası olarak geliştirilen yeni nesil tank, çeşitli arazi koşullarında hızlı hareket etme yeteneği ile birlikte hassas ateş gücü sunabilen korumalı bir platform olma özelliği taşıyor.

STM Banner

Yeni hafif tank, 105mm top ve bu topun dakikada 12 mermi ateş etmesini sağlayan otomatik yüklemeli mühimmat sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca ağır ve orta makineli tüfekler ile de teçhiz edilebilmektedir.

Açık kaynak verilerine göre; yeni nesil tank, aracı ve mürettebatı savaş alanında tehditlere karşı korumak için ölçeklenebilir zırh ve yenilikçi hayatta kalma alt sistemleri barındırıyor. Modeler zırh sistemi, sahada onarım veya değiştirilebilme avantajı sağlıyor.

Mobil Korumalı Ateş Gücü (MPF) çözümü, program takviminin uzamasının önlenmesi amacıyla mevcut olgun teknolojilerin ve bileşenlerin entegrasyonların bütününü kapsamaktadir.

Ayıca BAE Systems geçen ay, MPF Hafif Tankı’nın ilk prototipini Aberdeen Proving Ground’da ABD Ordusu’ba teslim etti.

ÖNERİLEN İÇERİK: Irak’ta hava savunma ve tanksavar füzeleri ele geçirildi


Defence Blog

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu