Chinook ve Zırhlı Muharebe Sistemleri Avustralya yolcusu

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD, Avustralya’ya yapılan MQ-9B satışından sonra Chinook helikopteri ve Ağır Zırhlı Muharebe Sistemlerini içeren 2 yeni Yabancı Askeri Satışı (FMS) onayladı.

İlgili onaylar Savunma Güvenliği İş birliği Ajansı aracılığıyla ABD Kongresi’ne bildirildi.

STM Banner

Tahmini maliyeti 259 milyon dolar olan birinci satış kapsamında Avustralya; 4 adet CH-47F Ağır Yük Helikopteri, 8 adet T55-GA-714A Türbin Motoru, 5 adet AN / AAR-57 Müşterek Füze İkaz Sistemi (CMWS), 8 adet Gömülü Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) / Ataletsel Navigasyon Sistemleri (INS / EGI) satın almayı talep etti.

Diğer bir olası satış kapsamında ise; 160 adet M1A1 Tank yapısı / gövdesi, 75 adet M1A2 SEPv3 Abrams Ana Muharebe Tankı, 29 adet M1150 ABV İstihkam Aracı, 18 adet M1074 Müşterek Hücum Köprüleri, 6 adet M88A2 Hercules Zırhlı Kurtarma Aracı ve 122 adet AGT1500 Gaz Türbin Motoru talep edildi.

M1A2-Tank

Maliyeti tahmini 1,685 milyar dolar olan ikinci anlaşmanın ana yüklenicileri; General Dynamics Land Systems, BAE Systems, Leonardo DRS ve Honeywell Aerospace olacak ve uygulama sürecinde, Avustralya’ya yaklaşık 10 ek yükleni temsilcisi atanacak.

Ayrıca her iki satış paketine de yedek parçalar, test ekipmanları, teknik kılavuzlar, lojistik destek hizmetleri gibi unsurlar dahil.

ÖNERİLEN İÇERİK: FNSS Savunma’dan üst üste Silah Taşıyıcı Araç teslimatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu