Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile yaptığı F-16 görüşmesinin detaylarını anlattı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği F-16 görüşmesinin detaylarını anlattı. Erdoğan, Biden’ın olumlu yaklaşımını gördüğünü açıkladı.

G20 Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi. Başlangıçta 20 dakikada tamamlanması planlanan toplantı, tam 1 saat 10 dakika sürdü. Erdoğan, görüşme sonrasında yaptığı basın açıklamasında, önemli bilgiler verdi.

STM Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Sayın Biden ile bugün dar kapsamlı bir görüşme yaptık. Bu dar kapsamlı görüşmede de F-35’ten kaynaklanan bizim bildiğiniz gibi 1 milyar 400 milyon dolar bir ödememiz vardı. Bu ödemeden hareketle biz bu süreci nasıl iyi bir noktaya taşırız, bunun üzerinde durduk. Bunun üzerinde de daha çok F-16’lar gündeme geldi. Elimizdeki F-16’ların modernizasyonu veyahut da yeni F-16’lar verilmesi konusu gündemimize geldi.

Bununla ilgili de şu anda savunma bakanlarımız süreci takip ediyorlar. Bu konuyla ilgili Sayın Biden’ın olumlu yaklaşımını gördüğüm gibi tabi olayın bir diğer boyutu da malum Temsilciler Meclisi olsun, Senato olsun bunlar. Dedik ki artık her iki tarafta da sizin ağırlığınız var, biz bu noktada sizden gerekli ihtimamı bekliyoruz.

ÖNERİLEN İÇERİK: F-16 Blok 70 Türk Hava Kuvvetleri’ne Ne Katar?


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu