HAVELSAN’dan Azerbaycan’a üst düzey ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Medet Quliyev, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) koordinasyonundaki savunma sanayi heyetini ağırladı.

HAVELSAN adına Genel Müdür Dr. Mehmet Akif Nacar’ın katıldığı görüşmelerde, Azerbaycan-Türkiye arasındaki askeri ve teknik iş birliğinin mevcut durumu ve geleceğe yönelik fırsatlar ele alındı.

STM Banner

Azerbaycan ile Türkiye’nin birçok alanda her zaman yakın işbirliği içinde olduğunu kaydeden Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Madat Guliyev, Türkiye’nin desteğinin başarılarında büyük rol oynadığını dile getirdi.

Türk savunma sanayi heyetinin başkanlığını yapan SSB Başkan Yardımcısı ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker ise sıcak karşılamaları nedeniyle Savunma Bakanı Hasanov’a ve Savunma Sanayi Bakanı Guliyev’e teşekkür etti.

Dünyanın en büyük 100 savunma sanayii firması arasında bulunan HAVELSAN, özellikle yazılım çözümleriyle öne çıkıyor. HAVELSAN, son dönemde otonom platformlar da geliştirmişdurumda.

ÖNERİLEN İÇERİK: Azerbaycan TB2’lerinden Karabağ’da 3000 saat görev


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu