İran ‘füze şehrinin’ görüntülerini paylaştı

Roketsan-ATMACA-Banner

İran Tasnim Ajansı, İran tarafından gemisavar füzeleri için kurulan gizli füze şehrinin görüntülerini paylaştı. İran Devrim Muhafızları, üssün konumunu ele vermedi.

İran Devrim Muhafızları Kolordusu tarafından işletilen üs, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Hossein Salami ve örgütün Donanma Komutanı Ali Reza Tangsiri tarafından açıldı. Füzelerin ve fırlatma ekipmanlarının görüntüleri devlet televizyonunda yayınlandı.

STM Banner

İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanı Tümgeneral Hossein Salami, “Bugün gördüğümüz şey, Devrim Muhafızları’nın deniz kuvvetlerinin büyük ve geniş füze kapasitesinin küçük bir bölümüdür.” dedi.

Bir yetkili, yeni füze ve füze ekipmanlarının yeraltı rampalarından ve sivil savunma sahalarından dikey atış gibi gelişmiş operasyonel yeteneklere sahip olduğunu söyledi.

Salami şunları ekledi: “Füze kentindeki yeni ekipmanlar çeşitli menzillerde fırlatabilir, 360 derece ve mobil atış operasyonlarına izin verebilir, elektronik savaşta kullanılabilir ve İran Devrim Muhafızları deniz kuvvetlerinin savaştaki yıkıcı gücünü artırabilir.”

Önerilen İçerik: Ukrayna’ya Neptün füze teslimatı başlıyor


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu