Lockheed Martin’den Kobe Bryant açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD merkezli Lockheed Martin şirketi, dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant’ın, geçtiğimiz gün gerçekleşen helikopter kazasında hayatını kaybetmesine yönelik bir açıklama yaptı.

ABD merkezli Lockheed Martin şirketi, dünyaca ünlü basketbolcu Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da aralarında bulunduğu 9 kişinin, geçtiğimiz gün Kaliforniya’da gerçekleşen helikopter kazasında hayatlarını kaybetmelerine yönelik bir açıklama yaptı.

STM Banner

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Kaliforniya Calabasas’ta bugün gerçekleşen S-76B kazasından etkilenen herkese, en içten başsağlığı diliyoruz. NTSB (ABD Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu) ile temas halindeyiz ve soruşturma yetkilileri ile müşterimize, yardım ve destek sağlamaya hazırız. Güvenlik bizim önceliğimizdir; soruşturmada eyleme geçirebilir bulgular varsa, S-76 müşterilerimizi bilgilendireceğiz.” açıklamalarına yer verildi.

Kobe bryant, kobe bryant helikopter kazası, s76b, kobe bryant öldü, kobe bryant neden öldü,

Dünyanın en büyük savunma sanayii firması ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un bir numaralı silah tedarikçisi olan Lockheed Martin’e bağlı Sikorsky şirketi tarafından geliştirilen S-76, çift motorlu bir genel maksat helikopteridir. Daha çok sivil kullanıcılara hitap eden S-76, birçok ülke tarafından VIP amaçlı kullanılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı envanterinde de S-92 helikopterleri bulunmaktadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu