Leopard 2A6A3 için Trophy AKS onayı

Roketsan-ATMACA-Banner

Alman Federal Meclisi’nin Bütçe Komitesi, Alman Ordusu envanterinde bulunan Leopard 2A6A3 tanklarına Trophy AKS entegre edilmesi için gerekli bütçeyi onayladı.

Edinilen bilgiye göre; Alman Federal Meclisi Bütçe Komitesi, Alman Silahlı Kuvvetleri Bundeswehr’in envanterinde bulunan Leopard 2A6A3 Ana Muharebe Tankları’na Aktif Koruma Sistemi (AKS) entegre edilmesi için gerekli bütçeyi onladı. Bundeswehr, söz konusu bütçe ile İsrail tarafından geliştirilen Trophy AKS tedarik etmeyi amaçlıyor.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak Alman Ordusu’ndan yapılan açıklamada, “Leopard 2, mekanize ve zırhlı düşman kuvvetlerine karşı mücadelede Bundeswehr’in ana silahıdır. Seçilen sistem (Trophy), tanksavar güdümlü füzeler ve küçük silahların oluşturduğu tehdidi önemli ölçüde azaltabilir. İsrail Silahlı Kuvvetleri halihazırda Trophy sistemini başarıyla kullanıyor. Zaten oradaki birçok askerin hayatını kurtardı.” ifadelerine yer verildi.

Bundeswehr, proje ile bazı Leopard 2A6A3 AMT’leri modernize edilecek. Modernizasyon için Leopard 2A6A3 tanklarının taret ve gövde kısmında birtakım değişiklikler gerçekleştirilecek.

Önerilen İçerik: Leopard 2A4 Modernizasyonu ve Yeni Gelişmeler


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu