Mısır ve Fransa’dan Doğu Akdeniz’de ortak tatbikat

Roketsan-ATMACA-Banner

Mısır ve Fransız Deniz Kuvvetleri unsurları, düşük radar kesit alanına sahip savaş gemileri ile birlikte Doğu Akdeniz’de tatbikat gerçekleştirdiler.

Konuyla ilgili olarak Mısır Ordusu tarafından yapılan açıklamada, “Tatbikat, ortak unsurlar arasındaki koordinasyon yeteneğine odaklanarak, gemi mürettebatının yetenek ve yüksek verimlilikle savaş misyonlarını gerçekleştirmedeki profesyonelliklerini gösterdi. Bu tatbikatlar, Mısır ve Fransız Silahlı Kuvvetleri arasındaki ortak iş birliğinin dayanaklarını desteklemektedir.” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Mısır ve Fransa tarafından gerçekleştirilen söz konusu tatbikat, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginliğin hemen üzerine denk geldi. Türkiye de gerek hava gerekse deniz unsurları ile bölgedeki eğitim ve operasyonel faaliyetlerine devam ediyor

Önerilen İçerik:

Türkiye’den füze testi sebebiyle Doğu Akdeniz’de yeni NAVTEX


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Düşman kazanmak bize ne lazım? Darbeci general mi ? Evet öyle ama, ülkemin çıkarı gerektiriyorsa,
    uyuyan yılanın kuyruğuna neden basayım ? Araplardaki Türk düşmanlığının hangi raddede olduğunu Türkiyede az kişi bilir. Fransayla ortak manevraymış. Elbet temenni etmem ama eminim ki böyle gitmeyecek, sosyal patlamalar darbeciyi de götürecek. İşsizlik,resmen açlık, Nil suları sorunu. Sen kalk habire Fransadan silah al, gemi al. Herkes o diktatörün ne yapacağına bakıyor. Ondan sonra da öbür diktatör gelecek,o da Mısır halkının olmayan parasını çarçur edecek.Bahtsız millet. Bari bize bulaşmasınlar !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu