Nijerya Kara Kuvvetleri Komutanı kazada hayatını kaybetti

Roketsan-ATMACA-Banner

Nijerya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İbrahim Attahiru, 21.05.2021 tarihinde meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybetti. 

Nijerya’nın Kaduna Eyaleti’nde önceki gün meydana gelen uçak kazasında, aralarında Nijerya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İbrahim Attahiru’nun da bulunduğu 11 kişi hayatını kaybetti. Askeri uçağın düşmesi ile ilgili olaran Nijerya Hava Kuvvetleri (NAF) tarafından yapılan açıklamada, kazanın nedeninin henüz bilinmediğini ancak soruşturma başlatıldığını bildirildi. Bazı haber kaynakları ise olayın hava muhalefeti sebebiyle meydana geldiğini iddia etti.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Nijerya’nın Kaduna Eyaletinde Nijerya Hava Kuvvetlerine ait bir uçağın 21 Mayıs 2021 tarihinde hava muhalefeti nedeniyle düşmesi sonucu aralarında Nijerya Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ibrahim Attahiru’nun da bulunduğu 11 kişinin hayatını kaybettiği büyük üzüntüyle öğrenilmiştir.

Dost ve kardeş Nijerya halkının ve Hükümetinin üzüntüsünü paylaşıyor, bu elim kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz.”

ÖNERİLEN İÇERİK: Polonya’nın Bayraktar TB2 SİHA alımının ayrıntıları

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik  

Bir Yorum

  1. Öldürülmüştür.Bokoharamın lideri öldürülmüştü Nijerya’da.Muhtemelen ya sabotaj yada uçağı vurmuşlardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu