Patriot PAC-3 füzeleri için 1 milyar dolarlık sipariş

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD’li Lockheed Martin şirketi, Patriot Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS)’nde kullanılan PAC-3 füzeleri ile ilgili olarak 1 milyar dolarlık bir sipariş aldı.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan edinilen bilgiye göre söz konusu sözleşme, Patriot Hava Savunma Füze Sistemi (HSFS)’nde kullanılan PAC-3 füzeleri için Aktif Faz Dizinli Arama Radarı üretimini kapsıyor. Toplam değeri 1 milyar 42 milyon 250 bin ABD Doları olan sözleşme kapsamında çalışmaların, 31 Ekim 2024 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

STM Banner

Sözleşme, ABD Ordusu ile Bahreyn, Almanya, Polonya, Katar, Romanya, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri devletlerini kapsayan yabancı askeri satış (FMS) siparişlerini kapsıyor.

PAC-3 CRI ve MSE; taktik balistik füzeler, seyir füzeleri ve uçaklar da dahil olmak üzere gelen tehditlere karşı savunan yüksek hızlı önleyicilerdir. ABD, Almanya, Kuveyt, Japonya, Katar, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan Krallığı, Tayvan, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Romanya, Polonya, İsveç ve Bahreyn olmak üzere 14 ülke, bu füzeleri kullanmaktadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu