Roketsan füzeleri Kahire’de başlayan EDEX’te yerini aldı

Roketsan-ATMACA-Banner

Roketsan, geliştirdiği hassas güdümlü füze ve bombaları, Mısır’ın başkenti Kahire’de kapılarını açan EDEX Mısır Savunma Fuarı’nda sergiliyor.

Roket, füze ve mühimmat alanlarında Türkiye’nin dünya çapındaki en önemli oyuncusu olan Roketsan, Türkiye’nin Akdeniz’deki köklü komşusu Mısır ile savunma sanayi alanındaki ilişkilerini geliştirmek için EDEX fuarına (Egypt Defence Expo) katılıyor. Roketsan, bu fuar aracılığıyla Türkiye ve Mısır arasındaki savunma sanayi köprülerinin kurulmasında önemli roller almayı hedefliyor.

STM Banner

Uluslararası alanda 400’ün üzerinde firmayı ve 30 binin üzerinden katılımcıyı ağırlayan EDEX’23 başladı. Afrika bölgesinin en büyük savunma ithalatçılarından biri olan Mısır’da, 4-7 Aralık tarihleri arasında 3’üncüsü düzenlenen EDEX, Türk savunma sanayisi için önemli fırsatlar barındırıyor

Roketsan da geniş ürün yelpazesi ve deneyimli kadrosuyla güçlü bir katılım sağladığı EDEX’te önemli ihracat başarılarına imza atmayı hedefliyor.

KARAOK-Tanksavar-Füzesi

Roketsan önemli ticari görüşmeler yapacağı bu fuarda aynı zamanda son teknoloji ürünlerini sergiliyor. Firma EDEX’23’te; TRLG-230 Füzesini, Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T’yi, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi L-UMTAS’ı, Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS’ı, KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Silahını ve ATMACA Gemisavar Füzesini katılımcıların bilgisine sunuyor.

Özellikle KARAOK Füzesi’nin, ihracat pazarında önemli bir yer tutacağı değerlendiriliyor.

İLGİLİ İÇERİK: KARAOK Tanksavar Füzesi sessizliğini iddialı şekilde bozdu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu