Rus Ordusu’na T90M Proryv teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

Rusya’dan yapılan açıklamaya göre; Rus Ordusu, ulusal sanayii tarafından modernize edilen 8 adet T-90M Proryv (Breakthrough) ana muharebe tankını teslim aldı.

11 Mart 2021 Perşembe günü Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında; modernize edilen sekiz adet T-90M Proryv Ana Muharebe Tankı (AMT)’ndan oluşan bir partinin, Sivastopolskaya Motorize Tugayı’na teslim edildiği ifade edildi.

STM Banner

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: “Bu ay birkaç T-90M tankı aldık. Tank, T-90 tank ailesi arasında en modern olan konfigürasyondur ve modern savaşa en çok hazırlanan tank T-90M’dir.” ifadeleri kullanıldı.

T-90M Proryv Tankları

Modernize edilmiş T-90M tankı, yeni yüksek performanslı mühimmatın kullanılmasını sağlayan güçlü bir 125 mm tank topuna sahip yeni bir kule modülü ile donatılmaktadır.

T-90M Proryv, seri üretim modelinde daha güçlü bir motordan ziyade esas olarak yeni bir kule aldı. Proryv, gündüz veya gecenin koşullarında atış yapmasına olanak sağlayan ve en büyük avantajı olarak diğer araçlarla gerçek zamanlı olarak veri alışverişi yapabilen yeni bir çok kanallı görüş sistemi ile donatıldı.

Yapılan açıklamaya göre T-90M tankı, önceki modelin güvenilirlik ve işletmedeki minimum bakım miktarı gibi avantajlarını korurken; savaş verimliliği ile T-90 serisinin ilk tanklarına göre önemli ölçüde ileridedir.

Ukrayna’da ‘tank casusluğu’ operasyonu


SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu