Sloven Ordusu’ndan başarılı Spike LR testi

Roketsan-ATMACA-Banner

Sloven Silahlı Kuvvetleri, Kongsberg Protector UKSS üzerinden, 12,7 mm’lik bir silah sistemi ve Spike LR füzesinin ateşleme testleri başarıyla gerçekleştirildi.

İsrailli Rafael Advanced Defense Systems şirketi; Sloven Silahlı Kuvvetleri tarafından Oshkosh Hafif Taktik Araç platformuna monte edilmiş Kongsberg Protector Uzaktan Komutalu Silah İstasyonu’ndan (UKSS), 12,7 mm’lik bir silah sisteminin ve Spike LR füzesinin ateşleme testlerinin başarıyla gerçekleştiğini belirtti.

STM Banner

Test faaliyetli esnasında; Sloven Kara Kuvvetleri’ne ait Spike füzesinin gelişmiş yeteneklerini sergilediği, uzun menzilde ve görüş hattı ötesinde yüksek hassasiyetle zırhlı hedeflere hassas saldırı gerçekleştiği aktarıldı. Rafael ayrıca Ekim 2018’de Slovenya Savunma Bakanlığı’nın, Oshkosh Defense tarafından üretilen 38 adet Hafif Taktik Araç (JLTV) satın alınması için ABD ile bir kabul mektubunun imzaladığını ifade etti.

Spike-MR
Spike-MR

Şirket tarafından yapılan açıklamada; Sloven Silahlı Kuvvetleri’nin, JLTV’leri bu yılın başlarında alması planlanıyor. JLTV’lerin satın alınması, NATO’nun Sloven Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik yetenek hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olacak ve Sloven Silahlı Kuvvetleri’nin şu anda JLTV’leri kullanan ABD ve bölgesel müttefiklerle ortaklığını büyük ölçüde arttıracaktır.” ifadelerine yer verildi.

Şirket, 38 JLTV platformunun da Protector Uzaktan Komutalı Silah İstasyonu ve Spike Füzeleri ile donatılacağını belirtti.

Önerilen İçerik: Hindistan, İsrail’den Spike füzesi alımına hazırlanıyor


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu