Tayvan TC-2N Sea Sword II Füzesi’nin atış testini tamamladı

Roketsan-ATMACA-Banner

Tayvan Donanması (ROCN), TC-2N Sea Sword (Hai Chien) II Orta Menzilli Satıhtan Havaya Füze Sistemi’nin atış testlerini ve değerlendirmelerini tamamladı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu test, Ağustos 2021’de Tayvan Donanması envanterine alınması planlanan Ta Chiang (619) Korveti’nden gerçekleştirildi. Tuo Chiang sınıfı bir korvet olan Ta Chiang’den ateşlenen Sea Sword II Füzesi, görevini başarıyla tamamladı.

STM Banner

Söz konusu füze, Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından TC-2 Sky Sword II füzesi üzerinden geliştirilmektedir. Sea Sword II; aktif radar arayıcı başlığa, 30 kilometre menzile ve gelişmiş manevra kabiliyeti için itki vektör kontrol sistemine sahiptir.

TC-2N Sea Sword II Füzesi; yüksek hızlı uçakları, helikopterleri, İHA’ları ve sea-skimming yeteneğine sahip gemisavar füzelerini imha etmek için geliştirilmiştir.

Geliştirilen yeni hava savunma füzesi, Phalanx yakın hava savunma silah sistemi (CIWS) ile SM-2 füzesinin arasındaki katmanı savunacaktır. Sea Sword II; Tuo Chiang sınıfı korvetler, Kang Ding sınıfı firkateynler ve Yushan sınıfı amfibi çıkarma gemisinde kullanılacaktır.

ÖNERİLEN İÇERİK: savunmasanayist.com/roketsan-leopard-2a4-modernizasyonu-seri-uretim/

Roketsan Leopard 2A4 Modernizasyonu’nda seri üretime geçti


Kaynak: Asia Pasific

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu