TUSAŞ CEO’su KOTİL’den çalışanlarına yeni yıl mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel KOTİL, TUSAŞ çalışanları için bir yılbaşı mesajı yayımladı.

Yılbaşı mesajında ilk olarak COVID-19 sebebi ile hayatını kaybeden üç TUSAŞ çalışanını anan KOTİL, “2020, acısıyla tatlısıyla bitmek üzere. Tabi 2020’de bütün dünya ve şirketimiz, bu pandemiden dolayı sorunlar yaşadı. Çalışanlarımız hasta oldu, ben de hastanede yoğum bakımda entübe olarak bayağı zor günler geçirdim. Allah bir daha bu günleri bize göstermesin.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasının devamında ise 2020 yılı boyunca gerçekleştirilen çalışmalara değinen Prof. Dr. KOTİL, TÜRKSAT-6A uydusunun bitmek üzere olduğunu ve AKSUNGUR İHA, ANKA İHA, T129 ATAK ve HÜRKUŞ gibi projelerde ise seri üretim faaliyetlerinin devam etmekte olduğunu açıkladı.

TUSAŞ CEO’su KOTİL son olarak, “Çaycısından, mühendisinden, teknisyeninden, tasarımcısından, müdüründen, yönetim kurulundan her bir çalışanımız, tek bir amaç için çalışıyor; bu ülkenin bekası için çalışıyor. Geçmişte birçok şirkette çalıştım, birçok tecrübem var Allah’ıma şükürler olsun. Ama buradaki dört yılımı, başka yerde yaşamadım. Bu dört yıl, geçmiş yılların toplamından daha zevkli geçti. Hep beraber 2021 yılında, ülkemizin bekası için daha çok çalışalım. Allah’a emanet olun, iyi yıllar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Prof. Dr. KOTİL’in, önemli açıklamalarda bulunduğu yeni yıl konuşmasının tamamı:


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu