Vertex Aerospace ve BAE Systems’ten Harrier II anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

Vertex Aerospace, ABD Deniz Piyadelerinin AV-8B Harrier II filosunun bakım çalışmalarını desteklemek için alt yüklenici olarak BAE Systems ile anlaştı.

Edinilen bilgiye göre söz konusu anlaşma, ABD Donanması’nın uçak filosunun 123 milyon dolar değerindeki bakım, modifikasyon, uçak mürettebatı ve ilgili hizmetleri (CMMARS) için Vertex Aerospace’i seçmesinden yaklaşık altı ay sonra sağlandı.

STM Banner

Anlaşma kapsamı, uçak bakımı ve yüklenici lojistik destek (CLS) hizmetlerini içermektedir.

Yeni lojistik destek sözleşmesi için bir alt yüklenici olan BAE Systems, bakım operasyonlarının verimliliğini artırmak için öngörücü bakım tekniklerinden ve akıllı stok optimizasyon araçlarından yararlanacak.

Ek olarak, iki şirket ABD Donanması’nın uçak gemileri, amfibi saldırı gemileri ve ileri operasyon üslerinden üstlenilen önemli eğitim ve muharebe harekatlarını desteklemek için çalışacak.

Harrier-II

Anlaşmaya göre BAE Systems mühendisleri, Vertex ile Kuzey Carolina’daki Cherry Point, Arizona’daki Yuma ve Mississippi’deki Madison’daki istasyonlarda çalışacak. İngiltere merkezli bir uzman ekip programı destekleyecek.

BAE Systems yetkilisi Tom Fillingham, “Harrier, İngiliz tasarımı kısa kalkış ve dikey iniş teknolojisi ile şimdiye kadar geliştirilmiş en ikonik askeri uçaklardan biridir. Uçaklarla ilgili uzmanlığımız 40 yıl öncesine dayanmakta ve Vertex Aerospace ile yaptığımız bu yeni sözleşme, ABD Deniz Piyadelerinin önemli operasyonlarını desteklemek için uzmanlığımızı uygulamaya devam edebilmemizi sağlıyor.” dedi.

İngiliz Büyükelçi’den MMU açıklaması


Zeynep Bayındır / SavunmaSanayiST

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu